Na co zwrócić uwagę szukając biura do wynajęcia w Krakowie?

Jeśli chcesz prowadzić firmę w Krakowie, warto dobrze rozejrzeć się zanim kupić albo wynajmiesz biuro w tym mieście. Kraków to duży ośrodek, w którym każdy przedsiębiorca ma ogromne możliwości rozwoju, ale jednocześnie biura bywają kosztowne. Dlatego najpierw trzeba dokładnie rozejrzeć się po rynku biur do wynajęcia w Krakowie.
Każdy przedsiębiorca sam musi rozważyć, czy jego biuro ma być w centrum miasta, czy na jego obrzeżach, a dużo zależy od tego, czym się zajmuje. Jeśli posiadać firmę informatyczną i najczęściej komunikujesz się z klientami za pośrednictwem maili, to wynajęcie biura w centrum Krakowa nie jest konieczne. Ale już oddział banku czy biuro podróży lepiej prowadzić w miejscu, do którego zajrzy więcej osób i statystyki sprzedaży będą tym samym wyższe. Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem jest powierzchnia biura do wynajęcia. To oczywiste, że jeśli w biurze ma pracować jedna osoba, to lokal nie musi być tak duży, jak w przypadku firmy zatrudniającej kilkanaście osób.

O cenach wynajmu biura w Krakowie trudno powiedzieć by były tanie, jednak jeśli znajdziemy dobrą ofertę możemy wynająć eleganckie biuro, które nie obciąży naszego budżetu. Lepiej na początku wynająć niewielkie pomieszczenie w dalszej części miasta, a wraz z napływem klientów przenieść się do innego, większego i bliżej centrum, jeśli istnieje taka potrzeba. Pamiętajmy też, wynajmując w biuro w Krakowie, że do czynszu należy doliczyć koszt kaucji, opłat za media, a także dostosowania pomieszczeń do swoich indywidualnych potrzeb.

Aby znaleźć idealne biuro do wynajęcia w Krakowie, najlepiej poszukać ofert deweloperów. Na rynku są wyspecjalizowane firmy, które w atrakcyjnych punktach miasta budują nowoczesne biurowce z przeznaczeniem na wynajem. Niektóre są zupełnie nowe, w stanie deweloperskim, inne wcześniej były już wynajmowane. Zaletą takich biurowców jest prestiż, nastawienie tylko na biura, a nawet ochrona czy portiernia. Wynajmowanie biura od dewelopera jest pewniejsze, niż od wielu prywatnych właścicieli pomieszczeń biurowych w mieście.