Okolice mieszkania na sprzedaż w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Oferty dotyczące sprzedaży mieszkań w Krakowie zawierają różne informacje – od koniecznych, takich jak cena i metraż, po te opisujące okolice osiedla. Czy to jednak ważne, gdzie stoi blok i co znajduje się w pobliżu? Otóż tak, tylko że różni kupcy, mają różne potrzeby.

Coraz częściej mieszkaniami na sprzedaż w Krakowie interesują się studenci. Wychodzą bowiem z założenia, że lepiej kupić własne mieszkanie, niż wynajmować. Oni zwracają jednak w ogłoszeniu uwagę na inne aspekty, niż na przykład rodzina z dziećmi. Bo student nie wymaga, by mieszkanie miało taras czy ogródek, nie musi być też na 1 czy 2 piętrze. Najważniejsza jest okolica, czyli sklepy oraz przystanek przesiadkowy, z którego łatwo i szybko dojechać można na uczelnię, ale też do centrum handlowego, czy centrum miasta, w którym znajdują się bary, kawiarnie, puby czy dyskoteki. Student zwykle nie wymaga także własnego miejsca parkingowego, bo rzadko porusza się autem po mieście. Nie jest także wyczulony na bliskość urzędu pocztowego, czy urzędu miasta, bardziej zależy mu na możliwości zrobienia szybkich, podstawowych zakupów.

Gdy mieszkania na sprzedaż w Krakowie ogląda rodzina z dziećmi, ma już zupełnie inne podejście. Dla niej ważne jest piętro w bloku, najlepiej parter z ogródkiem lub maksymalnie 1 piętro, na które bez problemów można wnieść wózek, dziecko i zakupy. Liczy się także miejsce w hali garażowej, albo chociaż parking pod blokiem, bo w rodzinach coraz częściej funkcjonuje dwóch kierowców z osobnymi, własnymi samochodami. Niezwykle ważne są też place zabaw oraz tereny zielone, przychodnia zdrowia, urząd miejski, przedszkole i szkoła a także delikatesy czy sklep dyskontowy. Na dalszy plan schodzi bliskość przystanku przesiadkowego czy restauracji i pubów, zbędna jest im także uczelnia albo tani bar mleczny.

Kompletnie inne potrzeby ma też pracownik korporacji, który chce w swoim mieszkaniu mieć ciszę i spokój, miejsce parkingowe, owszem, jest niezbędne, ale już plac zabaw kompletnie zbędny. Każde więc mieszkanie może znaleźć swojego kupca, jak i każdy mieszkaniec Krakowa znajdzie tutaj mieszkanie dla siebie, jeśli tylko cierpliwie poszuka.