Wynajem biura – centrum czy obrzeża?

Parametrów, które mają wpływ na atrakcyjność ofert wynajmu jest sporo, jednak jednym z najważniejszych jest dokładna lokalizacja.To od niej w dużej mierze zależy bowiem ostateczna cena za wynajem. Jak nietrudno się domyślić, wszelkie lokale umiejscowione w centrach dużych miast okażą się drogie, często nawet bardzo. W zamian jednak otrzymujemy atrakcyjny dojazd i reprezentatywne miejsce do prowadzenia naszego biznesu. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wynajęcie biura w dalszych rejonach miasta Kraków, możemy zdecydowanie obniżyć koszt takiego przedsięwzięcia.

Biura do wynajęcia w krakowie są niezwykle zróżnicowane pod względem cenowym, dlatego warto zastanowić się, czy na pewno warto inwestować dodatkowe środki w celu pozyskania lokalizacji w centrum lub w jego okolicach. Z pewnością okaże się to bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji prowadzenia dużej firmy, której zależy przede wszystkim na prestiżu. Wszelkiego rodzaju partnerzy biznesowi czy klienci z pewnością docenią fakt, iż siedziba naszej firmy znajduje się w pobliży Rynku Głównego.

Jeżeli jednak szukamy biura dla firmy, której głównym profilem działań jest na przykład działalność na internetowym rynku content marketingu, lokalizacja w centrum nie jest aż tak istotna. Pamiętajmy, że koszty związane z wynajmem powierzchni biurowych mogą być spore i zazwyczaj stanowią największą część wydatków ponoszonych przez firmy, zwłaszcza przez te, które dopiero rozpoczynają funkcjonowanie.

Ważne jest również to, aby nie przesadzać z nadmiernymi oszczędnościami. Biura do wynajęcia w Krakowie znajdujące się 30-40 minut od centrum mogą być co prawda tanie, jednak często ich stan pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli do tego planujemy częste podróżą po mieście, tego typu lokalizacja może okazać się naprawdę uciążliwa, również dla naszych pracowników. W wyborze biura bardzo ważne jest więc to, aby dokładnie przemyśleń, czego potrzebujemy i jaki profil działalności będzie wyróżniał naszą firmę. Są to istotne kwestie, których nie należy w żaden sposób bagatelizować.